Športovci

Mária, 25 rokov

K Dr. Sabovej som sa dostala hneď po futbalovom zápase, kde som si zranila koleno. Koleno mierne opuchlo a bolelo pri rotačnom pohybe a našliapnutí na nohu. Počas ošetrenia sa opuch zmiernil a do večera zmizol. Je zaujímavé ako skenar funguje. Pripomenie vám ako k úrazu došlo a ktoré svaly sa pri tom zúčastnili. Všetky totižto zareagovali. Dôležité je, že na druhý deň som mohla ísť na korčule.

Skenar ma zachránil aj po druhýkrát. Pred zápasom na rozcvičke som si natiahla hamstring, zadný stehnový sval. Nemusím vám hovoriť ako bolí natiahnutý sval aj pri minimálnom pohybe. Moja účasť na zápase bola ohrozená. Zachránil ma skenar. Po 15 min. ošetrení som odohrala celý zápas,95min. Jasné, že som ho mala elasťákom zafixovaný, ale bez problémov som ho odohrala. Myslím si, že keby mali skenar v každom športovom klube, predišlo by sa komplikáciám a dlhej rehabilitácii. Skenar najlepšie funguje pri akútnych zraneniach a dáva šľachy a svaly do pôvodného stavu priam okamžite. Skenar ma oslovil, takže som si ho kúpila a absolvovala som aj školenie.

Tibor, 22 rokov

Tibor je chalan, ktorý si športom zarábal. Hral futbal v Rakúsku. Po úraze achilovky sa však jeho kariéra nádejného futbalistu skončila. Absolvoval kompletnú fyzioterapeutickú liečbu a aj napriek tomu nedošlo k zlepšeniu stavu, nevedel došliapnuť na pätu a musel používať barlu. V zhrubnutej achilovke boli kalcifikáty a šľacha vyzerala ako keby tam bolo prepeličie vajíčko. 8mesiacov bol nefunkčný. Do našej ambulancie ho poslal MUDr. Slamka ako neriešiteľný prípad. Po 2 Bowenoch a 6 skenar terapiách sa funkčnosť achilovky obnovila, sonografický nález bol zlepšený, kalcifikáty rozpustené a hybnosť svalov zlepšená. Terapia trvala 3 mesiace. Tibor začal pomaly trénovať a zaťažovať nohu.  Po 4mesiacoch sa dostal znova na trávnik a do plného tréning. zaťaženia.


Vizitka

Mudr. Natália Sabová

Sedmokrásková 3, 821 01 Bratislava


2008–2018 © MediPulz

Súkromné centrum prevencie a regenerácie, Bratislava

Všetky autorské práva vyhradené, kopírovanie a ďalšie rozširovanie obsahu len so súhlasom autora.