Riško V., 4 roky

O tejto terapii som sa dozvedela vďaka stránkam iných detičiek. Zaujalo ma, ako táto terapia na deti pôsobila a túžila som ju skúsiť, aj napriek tomu že je finančne dosť náročná. Absolvovali sme dva cykly v centre Medipulz. Po obidvoch, tak ako sa predpokladalo, nastali aktivácie (jednoducho povedané boj organizmu voči zmenám vyvolaným skenarom). V našom prípade sa obidve aktivácie prejavili na pľúcach. Po prvom cykle sme skončili v nemocnici so zápalom pľúc (ale bola to naša chyba, napriek zákazu sme na aktiváciu nasadili antibiotiká), po druhom cykle sme boli už poučení a problémy so zahlienením pľúc sme ustáli doma na čajíkoch a domácej liečbe.

Výsledok vidieť na celom organizme. Počas jedného roka, kedy sme začali s terapiou Skenar, pribral Riško okolo 6kg a upravilo sa mu trávenie. Dovtedy mal vždy problém s priberaním, bol, ako sa hovorí, kosť a koža. Teraz je z neho "chlapík". Telo má samý sval a oveľa lepšie reaguje na cvičenie. 4 roky sme makali každý deň a efekt nebol príliš veľký. Za posledný rok sme sa dostali oveľa, oveľa ďalej.

Pred skenar terapiou sme Riška všade nosili kvôli svalovej hypotónii, po dvoch cykloch a polročnej pauze sa Riško dokázal postaviť na nohy a s pomocou ruky chodiť. Viď video. V každej odbornej ambulancii kam sa prídeme ukázať ako prvé konštatujú, že sme pekne pribrali. Myslím, že je to vďaka Skenaru, ktorý Riškovi zlepšil metabolizmus a aj napriek tomu, že je to náročná terapia, radi by sme pokračovali ďalej. Stále je vidieť, že sa posúva mentálne aj fyzicky, aj keď to nie sú nejaké extra veľké viditeľné zmeny, ale dosť poukazujú na to, že mu to dobre myslí. Napr. ma veľmi prekvapil, keď si rozbalil vianočný darček - autíčko sanitky, a ako prvé ukázal na strechu s tým, že autíčku chýba maják (čo som si ani ja nestihla všimnúť). Začali sme ho pomaly okrem čísiel učiť aj písmenka. Tiež je oveľa pevnejší, už chvíľu aj sám ustojí, len si to nesmie uvedomovať, lebo sa veľmi bojí. Hneď ako zistí, že stojí sám, tak ide spadnúť. Psychika nám v tomto smere asi dá ešte dosť zabrať, aby sme ho presvedčili, že stáť sám je fajn. (prevzaté z http://riskov.webnode.sk)


Vizitka

Mudr. Natália Sabová

Sedmokrásková 3, 821 01 Bratislava


2008–2018 © MediPulz

Súkromné centrum prevencie a regenerácie, Bratislava

Všetky autorské práva vyhradené, kopírovanie a ďalšie rozširovanie obsahu len so súhlasom autora.