Bohuško

Náš synček Bohuško po predčasnom pôrode prekonal krvácanie do mozgu a tak je ťažko zdravotne postihnutý. Hydrocephalus, cataracta, centrálna hypotónia je len niekoľko z jeho početných diagnóz. Lekárske prognózy boli zlé ale nechceli sme sa s tým zmieriť a hľadali sme terapiu, ktorá by Bohuškovi pomohla. Samozrejme sme rehabilitovali, cvičili ale chceli sme skúsiť aj niečo viac. A tak sme skúsili Skenar terapiu. Pani doktorka Sabová nás milo prijala, vysvetlila všetko okolo terapie, Bohuškovi urobila diagnostiku a určila vhodné metódy pre Bohuškove liečenie.

Po prvom cykle, ktorý Bohuško absolvoval v máji 2010 sme hneď videli zmeny, ktoré nastali a to hlavne v tom, že sa  začala zlepšovať hypotónia, doslova sa mu začali rysovať svaly. Mohli sme cvičiť aj také cviky, ktoré predtým Bohuško nezvládal, viď. video. Mali sme problém aj s priberaním na váhe, ktoré sa tiež zlepšilo.

Druhý cyklus sme absolvovali v júli 2010, po ktorom už Bohuško jednoznačne zmocnel. Kvôli cataracte mal Bohuško dioptrie +20 a aj tu nastalo zlepšenie, na jednom očku má +12 a na druhom +13 dioptrií a taktiež sa mu zmiernil nystagmus.  Pani doktorka nás upozornila, že nastanú reakcie-aktivácie. U každého je to iné, u Bohuška je to hlavne zápcha, ale bolo nám vysvetlené, že to súvisí s dozrievaním mozgu.

Ďalší cyklus, zatiaľ  náš posledný, sme absolvovali v októbri 2010. Po ktorom pokračovalo Bohuškove zlepšenie, začal byť vnímavejší a je očividne pevnejší.

Radi by sme v terapii pokračovali ďalej, lebo výsledky sú priaznivé a Bohuško potrebuje ešte veľa pomoci a síl do ďalšieho napredovania ale už  teraz môžeme povedať, že sa psychicky aj motoricky zlepšil.

Bohuško Skenar terapia

Bohuško Skenar terapia


Vizitka

Mudr. Natália Sabová

Sedmokrásková 3, 821 01 Bratislava


2008–2018 © MediPulz

Súkromné centrum prevencie a regenerácie, Bratislava

Všetky autorské práva vyhradené, kopírovanie a ďalšie rozširovanie obsahu len so súhlasom autora.