Chronické stavy a ochorenia

Silvia, 41 rokov

Dobrý deň, takže pár slov na tému Skenar terapia a ja...
Po prvýkrát som sa so skenar terapiou stretla v októbri 2009, na odporučenie známych. Vtedy som mala 39 rokov a 14 rokov reumatoidnú artritídu (ľudovo reuma), ochorenie, ktoré je bolestivé a výrazne vie ovplyvniť život- súkromný aj pracovný.

Prišla som na vstupný pohovor k pani doktorke Sabovej bez nálady, sedela som na stoličke ako kôpka nešťastia, nevedela som, čo od toho mám očakávať (vyskúšala som rôzne alternatívne liečby) a toto mala byť ďalšia v poradí. V rámci prvého rozhovoru som "odprezentovala", čo ma bolí a trápi a dozvedela som sa ako pracuje skenar a čo od toho môžem čakať (nielen dobré, ale aj dočasné zhoršenie stavu) No nazdar! Odchádzala som v rozpakoch, všetko ma bolí a možno bude ešte viac...
Na druhé sedenie som prišla s akútnym zápalom ľavého kolena (koleno mám po operácii meniskov), mala som v ňom "vodu" a fakt veľmi bolelo.

Štandardne s takýmto stavom, som skončila u lekárky, ktorá mi vodu vytiahla a do vnútra mi vpichla niečo protizápalové, aby sa zápal preliečil a pomohlo to. Ale zápaly sa opakovali stále častejšie a z hľadiska dlhodobého to nebolo riešenie. V rámci sedenia mi koleno "opracovali" skenarom a bolo vidieť, že sa ukľudňuje a aj menej bolí, absolvovala som ešte dve sedenia (celé to trvalo týždeň a pol) a koleno sa úplne upravilo. Bolo to divné..., ale v každom prípade mi už nemuseli ťahať vodu z kolena, čo bolo skvelé.
Odvtedy som absolvovala veľa sedení, nebolo to vždy také skvelé. Skenar mi spustil niekoľko "reakcií" - zhoršenie stavu niekde, kde ani netušíte, že je tam problém. A postupom času som si uvedomila, že beriem len systémové lieky, a neberiem lieky od bolesti, lebo nemusím a ak náhodou raz za tri mesiace sa niečo prihlási a ja si dám tabletku od bolesti, jej účinok je okamžitý. V každom prípade mi skenar, pani Dr. Sabová a Mgr. Benediková pomohli, a nielen fyzicky.

Ďakujem, Silvia

Neviem popísať to, keď po niekoľkých sedeniach, mi pani Dr. Povedala jej pocit z prvého nášho stretnutia, keď ma videla. Povedala: Silvia, nechápala som, ako vôbec držíte pokope krivá ako paragraf, pravá lopatka úplne mimo...  Veľa sa od vtedy zmenilo, je mi lepšie chodím cvičiť, niekedy plávať a som pozitívnejšia a silnejšia.

Ďakujem za všetko a teším na ďalšie stretnutie, môj krk si pýta ďalšiu skenar terapiu...a možno iba stretnutie.smile)

Prajem krásne dni.
S.

Veronika, 52 rokov

čo mi priniesla liečebná alternatívna metóda so scenarom ? Mám 59 rokov a moje zdravotné problémy – ochabovanie svalstva v nohách - začali tri roky dozadu.  Bolesť bola až taká, že som sa nemohla zohnúť a vstať, začala som pomaly chodiť, nohy ma neniesli a vonkoncom som nezvládla chodenie do kopca. Bola som rýchlo unavená, ako keby by mi dal niekto na nohy ťažké závažie a nohy začali rapídne chudnúť. No najviac ma trápila  bolesť v noci, nemohla som v pokoji spať. Svaly ma boleli aj na dotyk. Nevedela som, čo je to normálny spánok, budila som sa každé dve hodiny, takže som  chodila nevyspatá a unavená do práce. Po neúspešnom liečení v nemocnici som hľadala  možnosti ako si pomôcť a dostala som sa  do Medipulzu k pani doktorke Sabovej. Liečba so skenarom mi priniesla nesmiernu úľavu. Už po niekoľkých sedeniach som začala  pociťovať, že s mojím telom sa niečo deje, že nohy viac poslúchajú a nebolia tak. A čo bolo  pre mňa veľmi dôležité, že som vedela v noci  normálne spať. Cítila som sa po každom sedení omnoho lepšie.  Výborným doplnkom v rámci liečby bola aj Bowenova terapia-masáž. Svaly sa postupne začali dostávať do svojho pôvodného stavu. Chodievam taktiež plávať a cvičiť, aby svalstvo neochabovalo.

Dnes môžem s určitosťou povedať, že môj zdravotný stav sa zlepšil a za všetko vďačím skenaru. Som šťastná, že naozaj niečo takéto existuje a že skenar dokáže pomôcť ľudom pri akýchkoľvek zdravotných  problémoch, ľudom, ktorí sa nechcú dopovať silnými analgetikami, či dokonca riešiť svoj zdravotný stav operáciou.

Eva, 64 rokov

Mala som migrény od študentských čias s asi 15 ročnou prestávkou s výskytom občasných migrén pred menštruáciou, asi od r.1995 sa zmnožili na asi 12-13 mesačne, s tým, že som užívala aj preventívnu liečbu- trojkombináciu liekov - kombinácie analgetík, antimigreník a protizáchvatovú modernú liečbu, kde mi ustúpila migréna asi do 2 hodín.  V novembri 2010 som zahájila skenar liečbu, počet migrén klesol, spočiatku na 4-5 mesačne, potom tento rok na jar a v lete mierne stúpol počet migrén vzhľadom na rodinnú situáciu s mojou mamičkou.  V novembri 2011 som podstúpila ďalšiu liečbu, december bol náročný- tam sa mi mierne zmnožil počet migrén , t.č. je stav zlepšený, mávam pauzy bez bolestí ani sa nebudím na bolesti asi 10 dní. Asi 14 mesiacov neužívam denne žiadne analgetiká, pri bolestiach antimigrenóznu liečbu, ktorá sa podáva v záchvate.

Ďalším problémom boli opuchy nôh. Počas začiatku 1.cyklu skenar terapie sa opuchy zhoršili, koleno zareagovalo bolesťou. Terapie pomohli telo zdetoxikovať a odvodniť, takže opuchy sa začali zmenšovať, mohla som si zazipsovať čižmy.  Naštartoval sa metabolizmus, čoho výsledkom je prirodzené schudnutie, ktoré trvá dodnes.  V laboratórnych nálezoch došlo k normalizácii pečeňových testov, ktoré boli pred terapiou zhoršené kvôli vysokým dávkam liekov. Už po 1.cykle skenar terapie nastalo zlepšenie. Migrény sa zredukovali, opuchy nôh sa objavujú len po veľkej záťaži, zlepšila sa kvalita spánku, zlepšila sa výkonnosť a vitalita.

Júlia K.

Mala som 65 rokov, keď mi bez akéhokoľvek varovania začali bolesti v ramenách s vystreľovaním do lakťov, nevedela som dvíhať pravú ruku v ramene, ruky sa mi triasli tak, že som s ťažkosťami používala pri jedení príbor. Bolesti prechádzali do krížov a rozkroku obojstranne. Najhoršie problémy boli v noci. Užívala som neskutočných 10 druhov liekov, 4 druhy injekcií, masáže, elektroliečbu. Absolvovala som liečenie u neurológa (s konštatovaním, že zdravotný stav je spojený s vekom), ortopéda, 3 krát pobyt v nemocnici s denným podávaním infúzií. Stav sa bohužiaľ skoro vôbec nezlepšil. Pridali sa problémy s inkontinenciou. Za daného stavu som prestávala mať chuť do života. Vzdala som sa nádeje na vyliečenie.

Od známej som sa dozvedela o možnosti liečby "skenarom". Musím sa priznať, že som o tejto liečbe nevedela a veľmi som jej neverila. Nemala som však čo pokaziť. A tak na naliehanie manžela som sa odhodlala túto liečbu skúsiť. Dnes ale musím skonštatovať, že po 7 dňoch dennej hodinovej liečbe skenarom a následne niekoľkokrát po týždni som skonštatovala, že som sa rozhodla správne. Uvedené ťažkosti ustúpili a ja som mohla opäť začať pracovať v záhradke.

Po skoro ročnej prestávke, som sa opäť s veľkými bolesťami v krížovej oblasti (bolesti prechádzali obojstranne do nôh, nemohla som poriadne sedieť, ležať, spať) obrátila o pomoc na liečbu skenarom. Opäť konštatujem, že skenar je v rukách odborníka prístroj, ktorý rozhodne neuškodí ale pomôže. Liečbe prispieva podľa môjho názoru aj dokonalá znalosť anatómie ľudského tela ako aj relaxačný polhodinový pobyt v relaxačnej energetickej deke.

Záverom by som chcela povedať: "vyskúšajte, potom uveríte".

Bratislava, 1.3.2009


Vizitka

Mudr. Natália Sabová

Sedmokrásková 3, 821 01 Bratislava


2008–2018 © MediPulz

Súkromné centrum prevencie a regenerácie, Bratislava

Všetky autorské práva vyhradené, kopírovanie a ďalšie rozširovanie obsahu len so súhlasom autora.